ТУРЕЧЧИНА

Туреччина – це фантастична в туристичному плані країна, яка омивається одразу чотирма морями: Чорним, Середземним, Егейським і Мармуровим. Саме тут зустрічаються Європа з Азією – дві культури, два абсолютно різні світи. Напевно, мало яка країна може зрівнятись з Туреччиною у кількості рукотворних шедеврів різних епох (від кам’яного віку до періоду Османської імперії) та нерукотворних (гори, озера, печери, водоспади, каньйони, термальні джерела, вулкани). Саме тут знаходяться найчистіші пляжі, розкішні готелі, відмінна кухня, різноманітні розваги на всі смаки і все це по доступній вартості.

Сьогодні Туреччина є однією з найбільш популярних серед туристів країн. У ній можна відпочивати по-різному: від просто лежання на пляжі до активного відпочинку з дайвінгом, екскурсіями і походами в гори. Представимо вашій увазі кращі курорти Туреччини, ну а вибір буде залежати від уподобань кожного окремо взятого туриста або сім’ї. Люди абсолютно різного віку і складів характеру зможуть насолодитися кожною хвилиною, проведеної на кращих курортах Туреччини: Кемер, Белек, Сіде, Аланія, Анталья, Фетхіє, Мармарис, Бодрум.

 

Клімат

Клімат різних регіонів Туреччини може істотно відрізнятися. На узбережжі Мармурового, Середземного морів клімат середземноморський, тут буває гаряче сухе літо і досить дощова зима. Температура влітку може досягати +32-35 З, взимку +9.З, в Анталії до +15С. На узбережжі Чорного моря і біля підніжжя Понтійських гір – клімат ближче до субтропічного, вологого. Літня температура тут до 24.3, взимку до +7С.

Валюта

Валюта країни – турецька ліра. 2005 року в Туреччині в обіг введена нова турецька ліра (YTL). Її номінальна вартість в 1 мільйон разів менше старої турецької ліри (TL) За станом на травень 2010 року курс нової турецької ліри по відношенню до долара – 0.6766 YTL за 1 долар США

Часовий пояс

Часовий пояс на всій території Туреччини збігається з київським

Мова

 Державна мова країни – турецька. Проте в країні широко поширена також англійська. Для українськихтуристів велика перевага відпочинку в Туреччині в тому, що за багато років розвитку туризму, місцеві жителі досить непогано навчилися розмовляти російською.

Релігія

Основна релігія Туреччини – іслам сунітського толку. І хоч з 1922 року релігія офіційно відокремлена від держави, іслам продовжує впливати на багато сфер життя країни.

Віза

 Для громадян України в’їзд до країни безвізовий. Віза ставиться у паспорт в аеропорті Туреччини. На момент перетину кордону паспорт громадянина України має бути дійсним протягом не менш, ніж 6 місяців.


ЩО ПОДИВИТИСЯ В ТУРЕЧЧИНІ ?

У Туреччині так багато пам’яток, що їх, напевно, не встигнеш обдивитися за все життя. Мечеті, православні церкви, музеї, унікальне поєднання європейської і азійської архітектури, багатство, яке залишили османські імператори – все це лише невелика частина національного надбання. На кожному курорті чи великому турцентрі вам запропонують чисельні поїздки за вашим бажанням.

Особливу увагу приділіть Стамбулу. Поїздка в цей мегаполіс не залишить вас без вражень. Памуккале є однією з головних визначних пам’яток Туреччини. Памуккале – одне з тих місць в Туреччині, яке змусить вас зовсім по-іншому поглянути на цю країну, це термальні джерела, які без зайвої скромності можна назвати геологічним дивом світу. Температура води тут досягає позначки 40 градусів, так що при виході з води ви відчуєте дуже сильний і різкий холод по тілу. Вже більше двох десятків років Памуккале входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ефес – це найкраще збережене місто старовини у всьому світі.  Величне святилище культу Артеміс (Діани), яке розвинулося з традицій Анатолійської богині матері Кібелі, також знаходиться в Ефесі. Це святилище є одним з семи чудес світу. Також Ви відвідаєте музей Ефеса в місті Сельчук, де виставлені оригінали знахідок з Ефесау Після візиту до музею Ви потрапите в будинок Діви Марії, який знаходиться на вершині ластівчиної гори. Існує повір’я, що це був останній приют Діви Марії. Ці місця вважаються відомими паломникам та пілігримам з усього світу. 

Меню