ШРІ-ЛАНКА

Шрі-Ланка ідеально підійде для тих туристів, які хочуть вирватися з суворої зими і знову зануритися в літо. Ті, хто побував там, погодяться, що це найдивовижніший острів в океані. Ще раніше його називали Цейлоном, і він споконвіку викликав до себе підвищену увагу, починаючи від мореплавців сотні років назад, і закінчуючи потоками туристів в даний час. Це й не дивно, адже Шрі-Ланка має свою унікальну історію, нерозгадані таємниці, прекрасні умови для відпочинку і завжди рада гостям.

Узбережжя приваблює сотнями кілометрів піщаних пляжів, абсолютно прозора вода і химерні коралові рифи, які зачаровують своєю красою і неповторним підводним світом.  Серед туристів одними з найпопулярніших є такі курорти: Ваддува, Бентота, Берувелла, Хіккадува , Коггала, Унаватуна (Unawatuna), новий курорт Пассікуда та ін.  За версією каналу Діскавері (Discovery Channel) – пляж Унаватуна входить в «десятку» кращих у всьому світі. На узбережжя острова приїжджають сотні тисяч туристів практично цілий рік. Любителі активного відпочинку тут знайдуть для себе заняття до душі: рафтинг, скелелазіння, трекінг в горах, прогулянки по джунглях, екотури, дайвінг, рибалка, парасейлінг, серфінг, віндсерфінг – і це далеко не повний перелік того, чим можна зайнятися на цьому казковому острові.

 

Клімат

Тропічний клімат Шрі Ланки теплий і вологий. Середньорічна температура на рівнині становить + 27 ° С. У містах досить спекотно. На узбережжі постійно дме морський бриз, температура дуже комфортна + 28-30 ° С. Температура води в Індійському океані близько + 27 ° С. В горах середньорічна температура + 23-25 ° С. На високогірному курорті Нувара Елія температура вдень + 18 ° С, вночі вона опускається до + 10 ° С.

Валюта

Ланкійська рупія – валюта Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка. Офіційний курс ланкійської рупії до інших світових валют встановлюється Центральним Банком Шрі-Ланки. Курс, за яким туристи можуть поміняти валюту в комерційних банках Шрі-Ланки, дорівнює офіційним курсом Центробанку плюс коммисия (%), яку кожен банк призначає самостійно.

Часовий пояс

На даний момент переведення часу з зимового на літній в Шрі Ланці не проводиться. З 2006 р Шрі Ланка живе за зимовим часом UTC +5.5, літній час не використовується. У зимовий період часу на Шрі-Ланці випереджає київське на 3,5 години, в літній період – на 2,5 години

Мова

 Офіційні мови на Шрі Ланці – англійська, сингальська і тамільська. Сингальська – мова найбільш численної етнічної групи Шрі Ланки.

Релігія

Релігії в Шрі-Ланці відрізняються великою різноманітністю. 76,7% населення складають буддисти тхеравади, 7,8% – індуїсти, 8,5% – мусульмани, 6,1% – християни-католики і 0,9% – представники інших віросповідань. Шрі-Ланка визначена як 3-тя в списку найбільш релігійних країн в світім

Віза

Для громадян України для в’їзду на територію  Шрі-Ланки необхідно оформити візу про прильоту в аеропорту. Вартість візи 40 у.о. і 35 у.о. при оформленні заздалегідь.


ЩО ПОДИВИТИСЯ НА ШРІ-ЛАНЦІ?

Шрі-Ланка цікава не тільки своїми чайними плантаціями, а й пам’ятками архітектури, ботанічними садами, храмами, королівськими палацами, а також іншими ексукрсійними об’єктами. Пам’ятки Шрі-Ланки користуються величезною популярністю в туристичних колах усього світу. Любителі історії знайдуть тут стародавні міста, форти, старовинні монастирі, королівські палаци, безліч пам’яток стародавньої архітектури. Любителі природи зможуть поринути в світ тропічних джунглів, гірських водоспадів, національних парків з їх дивовижним тваринним світом.

Одна з найцікавіших пам’яток Шрі-Ланки – пік Адама, або гора Шрі-Пада, 2224 м. Над рівнем океану, є місцем паломництва, куди десятки тисяч віруючих здійснюють сходження, щоб доторкнутися до священного відбитку ступні на вершині гори. У місті Канді, знаходиться святиня з святинь – храм зуба Будди. Місце священне для кожного, хто сповідує буддизм. Приблизно в 540 році до нової ери померлого Будду кремували. Фрагменти останків Будди були розділені на вісім частин і розвезено по країнам, які сповідують буддизм. На острів Цейлон зуб Будди, як священну реліквію, привезла в 311 році сингальську принцеса, що сховала його в своїх густому волоссі.

Меню